cat

Nők & Környezet Jótékonysági program működése

img
A RAJA-Danièle Marcovici Alapítvány egyesületi projekteket választ ki.
Bővebben az Alapítványról
img
A RAJA kiválasztja a jótékonysági termékeket. Minden, ebből a válogatásból vásárolt csomag után 200 forint megy adományként az alapítványnak.
Jótékonysági termékek megtekintése
img
Az Alapítvány az összegyűjtött összegeket átutalja a kiválasztott egyesületeknek.
Projektek megtekintése

Kötelezettségvállalásunk

A 2006-ban létrehozott és a Fondation de France által befogadott RAJA-Danièle Marcovici Alapítvány szolidaritási projekteket támogat a nők életkörülményeinek javítására világszerte. Az alapítvány már több száz egyesületet támogatott, amelyek több tízezer nő javát szolgálják Franciaországban és világszerte.

A „Nők & környezet” jótékonyásgi program elmúlt 8 évében:

  • Több mint 3,5 millió euró gyűlt össze a RAJA csoporton belül,
  • 114 projektet támogatása.

2023-ban a RAJA France és a Csoport résztvevő európai vállalatai (Svájc, Belgium, Hollandia, Ausztria, Egyesült Királyság, Olaszország, Spanyolország, Dánia, Svédország, Norvégia, Lengyelország, Csehország, Portugália, Szlovákia, Magyarország) gyűjtöttek össze és járultak hozzá közel 500 000 euróval. Ez 12 kiválasztott projekt támogatását tette lehetővé.

Jelenleg támogatott projektek

A RAJA-Danièle Marcovici Alapítvány évente 12 új egyesületet támogat. 2025. 12. 31-ig támogatott projekteket itt találja.

En Terre Indigène

A francia tengerentúli területeken élő nők ősi ökológiai ismereteinek népszerűsítése workshopok szervezésével, hogy átadják ezt a tudást közösségeiknek.

A francia tengerentúli területeken a helyi közösségekben élő nők szenvednek a globális felmelegedés következményeitől: élelmezésbiztonság, ivóvízhez való hozzáférés, sőt az oktatás területén is, ami megerősíti a nemek közötti egyenlőtlenségeket. Ezért hallatják a hangjukat és tesznek lépéseket. Élen járnak az éghajlatváltozás kezelésére irányuló stratégiákban, gyakran közösségi és helyi szinten. A környezettel való szoros kapcsolatuk miatt minden területen vezető szerepet töltenek be annak védelmében és megőrzésében, valamint a károsodott ökoszisztémák védelmében. Ma a francia tengerentúli területeken élő nők ezt az ökológiai tudást adják át a fiatal nőknek közösségeikben, egy olyan társadalom reményét hordozva, amely jobban tiszteli a környezetet és a hagyományokat, amelyek a földet az élet középpontjába helyezik. Az En Terre Indigène egyesület által létrehozott „De la Mère à la Terre” projekt célja, hogy előmozdítsa az ősi ökológiai ismereteket és a nők alkalmazkodási képességét azáltal, hogy közvetítő műhelyeket (dokumentált és filmezett) hoz létre, hogy segítse őket a nagyobb gazdasági autonómia elérésében. Képzési és érdekképviseleti eszközöket biztosít számukra tudásuk értékének növelése érdekében, és lehetővé teszi számukra, hogy nagyobb szerepet játsszanak a döntéshozatalban. Ezeknek az anyáról lányára öröklődő gyakorlatok egy része eltűnőben van, és a közösségi nők és fiatalok körében való terjesztésük segíthet abban, hogy önállóbbá váljanak.

Ishpingo

A helyi női gazdálkodók támogatása a gyümölcstermesztés diverzifikálásában és növelésében, hogy növeljék jövedelmüket.

Az elmúlt mintegy tizenöt évben az ecuadori Amazonas Napo tartományában élő indián népesség, a kichwa életkörülményei egyre romlottak: az úttörőfrontok előretörése a térségben gyors és tömeges erdőirtáshoz vezet, az olaj- és bányaprojektek elterjedése pedig a talaj és a vízfolyások fokozott szennyezését okozza. Az iparág növekedése és a természeti erőforrásokra nehezedő nyomás jelentős változásokat okoz a helyi közösségek életmódjában, amelyek szenvednek mind a férfiak elvándorlása miatt - akik a kitermelési helyszínekre vagy a városokba mennek dolgozni -, mind pedig a hagyományos gazdálkodási gyakorlatuk elvesztése miatt. Ezen a területen a nők különösen kiszolgáltatottak, mivel rájuk marad a családjukról való gondoskodás és a saját élelmiszertermelés. Az erdőirtás elleni küzdelemre szakosodott Ishpingo egyesület azonosított egy olyan női csoportot, amelynek házai és mezőgazdasági parcellái egy termékeny, de nagyon elszigetelt területen találhatók. Ezeknek a nőknek lehetőségük van a gazdasági fejlődésre, mivel közvetlenül egy állatmenhellyel szemben találhatók, amely az egyik legnagyobb az országban. Minden gyümölcsüket eladják a menhelynek, hogy etessék a fogságban tartott és az erdőbe engedett állatokat. A menedékhely élelemigénye azonban kétszer nagyobb, mint az asszonyok által megtermelt gyümölcs mennyisége. Az Ishpingo azt javasolja, hogy támogassák a nőket termelésük növelésében és diverzifikálásában azzal, hogy gyümölcsfákat ültetnek a telkükre, és így növelhetik jövedelmüket. Kiképzésben részesülnek, hogy hatékony, a saját és az állataik igényeinek megfelelő, nagyobb mennyiségű gyümölcsöt termeljenek.

Kraten du développement durable, de la culture et du loisir

A női halászok szerepének megerősítése munkájuk előmozdítása, képzésük és az ágazat döntéshozó szerveiben való részvételük támogatása révén.

A tunéziai Kerkennah-szigeteken a lakosság többsége a kisüzemi halászatból él. Ezek a szigetek RAMSAR és ZICO státusszal rendelkeznek, és hamarosan tengeri és part menti védett területté válnak, mivel a szóban forgó kérdések sokrétűek, mind ökológiai szempontból - a tengeri biodiverzitás védelme -, mind társadalmi-gazdasági szempontból - a kisüzemi halászatból származó jövedelem stabilizálásának szükségessége -. A halászati ágazat nagyon sajátos a Kerkennah-szigeteken, mivel nem csak férfiak, hanem nők is működtetik, akik az egész értékláncban részt vesznek, a hálók tervezésétől a halászatig. A férfiak és nők közötti egyenlőtlenségek azonban még mindig nagyon jelentősek a szigeteken élő közösségeken belül. A női halászoknak nincs saját hajójuk, a halászati engedélyek és engedélyek a férjük nevére szólnak, és nincsenek jelen a tevékenységi területükkel kapcsolatos döntéshozó testületekben. Nem vesznek részt a termékek értékesítésében és az áralkuban sem, pedig ők azok, akik a halat kifogják, a kagylókat gyűjtik, a polipokat tisztítják stb. A helyzet ismeretében a Kerkennah-szigetek halászainak támogatásában igen aktív helyi egyesület, a Kraten du Développement Durable de la Culture et du Loisir (AKDDCL) képzési és támogatási programot hozott létre, amelynek célja a nők szerepének megerősítése a halászati ágazatban, munkájuk értékének növelése és részvételük támogatása az ágazatot és a védett tengeri és part menti területet érintő döntéshozó testületekben.

Chaussettes Solidaires

Varró- és javítóműhelyeket kínál a bizonytalan helyzetben lévő nőknek azzal a céllal, hogy fejlesszék készségeiket, és lehetővé tegyék számukra a munkaerőpiacra való belépést.

A Chaussettes Solidaires egyesület tizenöt éve kínál varró- és ruhajavító műhelyeket a párizsi Goutte d'Or negyedben a bizonytalan helyzetben lévő, különösen a sürgősségi szállásközpontokban (CHU) élő nőknek. A javítások egy részét az iskolai vállalkozásoktól összegyűjtött zoknik felhasználásával végzik. Számos ilyen nő kifejezte azt a vágyát, hogy megtanuljon varrni, mint szakmát, hogy végleg kikerüljön a szegénységből. A piacon már léteznek tanfolyamok, de ezek gyakran hosszú időre vannak elosztva (például hetente egyszer), vagy nem megfelelőek az ilyen típusú célközönség számára (hiányzik a nyomon követés és a támogatás a nehéz helyzetben lévő emberek számára). Az igényeik kielégítésére az egyesület rövid (6 hónapos) tanfolyamokat indít, amelyek lehetővé teszik a nők számára a technikai készségek elsajátítását, valamint a munkaerőpiacon elvárt kódok és viselkedésmódok megismerését.

Moi Jeu Tri

A nők képzése és támogatása a körforgásos gazdaság és a hulladékválogató ágazatba való szakmai beilleszkedésükben.

A hulladékgazdálkodás az afrikai városok egyik legnagyobb problémája. A válogatás hiánya a forrásnál, az illegális hulladéklerakás és a kommunális csatornarendszerekben elhelyezett hulladék mind áradásokhoz és számos betegség elterjedéséhez vezet. Ez alól Elefántcsontpart sem kivétel, ahol a hulladéknak csupán 25%-át gyűjtik össze és szállítják a hulladéklerakókba. E kihívásokkal szembesülve a Moi Jeu Tri (MJT) egyesület 2020 óta dolgozik az ország hulladékgazdálkodásának javításán. Azzal kezdte, hogy felhívta a fiatalok figyelmét a keletkező hulladékmennyiségek környezeti hatásaira, most pedig tovább akar menni egy olyan programmal kísérletezve, amelynek célja, hogy a foglalkoztatástól távol eső, kiszolgáltatott csoportokat bevonja a hulladékgyűjtési és -válogatási tevékenységekbe. Ez a kizárólag nőknek szóló, Hulladékmunka nőknek elnevezésű program mintegy hatvan nő számára teszi lehetővé, hogy képzést kapjanak, majd támogassák őket a körforgásos gazdaságba és a hulladékválogató ágazatba való szakmai integrációjukban. A legtöbb elefántcsontparti nő a társadalmi-gazdasági egyenlőtlenségek áldozata, amelyeket a nemük is súlyosbít. Gyakran kevésbé képzettek, mint a férfiak, és nagyobb valószínűséggel munkanélküliek. A hulladékgazdálkodási ágazat lehetőséget kínál arra, hogy ezeket a nőket fenntarthatóbb módon integrálják a hivatalos foglalkoztatásba.

Poh Kao, des Tigres et des Hommes

A Sariska Nemzeti Parkban élő törzsi nők segítése tejipari vállalkozásuk fejlesztésében.

Az indiai Rádzsasztán régióban található Sarisha Nemzeti Park számos védett állatfajnak ad otthont, köztük mintegy harminc bengáli tigrisnek. A parkon belül 3 törzs él együtt a vadon élő állatokkal, és ősi életmódjukat a helyi növény- és állatvilággal harmóniában tartják fenn. Ezek a kisebbségek a legjobb biztosítékai a tigrisek védelmének, harcolnak az orvvadászat ellen és megőrzik a Sariska-erdőt. Ők pásztorok, akik állataikat (tevék, bivalyok és kecskék) ugyanazon a területen legeltetik, ahol a tigrisek és más vadon élő állatok is élnek. Ezek a törzsek nagyon sebezhetőek, és az indiai lakosság többi része teljesen kirekesztett. Vegetáriánusok. Tejet termelnek, amelyet eladnak, hogy lisztet vásároljanak és kenyeret készítsenek. A tejtermelést a nők végzik, akik az etetés és az állatok jólétének minden aspektusáért felelősek. A tej előállítása nagyon hagyományos módon, kezdetleges eszközökkel történik. A Poh Kao egyesület és partnere, a Krapavis 2017 óta dolgozik együtt a Sariska Parkban a tigrisek védelme és a helyi lakosság támogatása érdekében. A nők 2022-ben keresték meg az egyesületeket, hogy segítsenek nekik fejleszteni a tejipari vállalkozásukat, és ezáltal növelni a jövedelmüket. 1 szövetkezetet hoznak létre, amelyet egy női önsegítő csoport (SHG) irányít. Ez a szövetkezet a tejet tejpogácsává és vajjá fogja feldolgozni, hogy azt értékesítse, és további jövedelmet termeljen a nők számára.

Projeter Sans Frontières

A női gazdálkodók függetlenségének megerősítése termelési rendszereik javítása, a stratégiai fontosságú helyi ökoszisztémák újjáélesztése és a felelős üzleti gyakorlatok elfogadására való ösztönzésük révén.

Kolumbia Cundinamarca és Boyacá régiójában, a városi és vidéki területek közötti átmeneti zónában a vidéki nők kulcsszerepet játszanak a mezőgazdaságban és az élelmiszertermelésben. Hozzájárulásuk azonban továbbra is láthatatlan és rosszul fizetett. 2022-ben a nők által vezetett vidéki háztartások 29,8%-a élt többdimenziós szegénységben, és csak korlátozottan jutott hozzá a közszolgáltatásokhoz (egészségügy, oktatás), az infrastruktúrához, az összeköttetéshez, a vízhez, a lakhatáshoz és a technikai segítségnyújtáshoz. A Projeter Sans Frontières „Pour une ruralité durable: autonomisation des agricultrices et restauration agroécologique des écosystèmes” (A fenntartható vidékiség felé: a női gazdálkodók szerepvállalása és az ökoszisztémák agrárökológiai helyreállítása) című projektjének célja ezen egyenlőtlenségek csökkentése. Célja, hogy 20 női gazdálkodó függetlenségét erősítse termelési rendszereik javítása, a szociális vállalkozói gyakorlatok ösztönzése és a részvételi garanciarendszer (PGS), egy ingyenes, részvételi agroökológiai tanúsítás révén történő tanúsítás lehetőségének felajánlása révén.

Naturevolution

Műanyaghulladék-gyűjtési rendszer felállítása a Kendari-öböl parti falvaiban 30 nő segítségével, akiket kiképeznek és megfizetnek ezért a tevékenységért.

Az indonéziai Sulawesi Tengarra tartományban található, 400 000 lakosú Kendari tengerparti városban naponta 300 tonna hulladék keletkezik, amelynek nagy része a folyókba, majd az öbölbe kerül, mivel nem gyűjtik össze a folyásirányban. A helyi hatóságok által létrehozott hulladékgazdálkodási rendszer messze nem megfelelő. A műanyaghulladék egy jelentős helyi csapás, amely jelentős hatással van a biológiai sokféleségre és a helyi lakosság életkörülményeire. A Naturevolution egyesület indonéziai partnerével együtt először a hulladék összegyűjtésére és a helyi lakosság tudatosságának növelésére irányuló kampányok szervezésével kívánta kezelni ezt a problémát. Az egyesület tovább akart menni, és saját rendszert hozott létre a műanyaghulladék összegyűjtésére és szelektálására a tengerparti falvak asszonyainak segítségével, akik elsőként szenvednek a műanyagszennyezéstől. Ezek a nők, akik kiszolgáltatott közösségekből származnak, bizonytalan helyzetben vannak, és a férjük halászatából származó jövedelmükből, illetve özvegyként alkalmi munkákból élnek. A Naturevolution segíteni akar ezeknek a nőknek, hogy saját környezetükben jövedelemtermelő és emancipáló műanyaghulladék-gyűjtő vállalkozást hozzanak létre. A hulladékot aztán közvetlenül a Naturevolution Indonesia számára értékesítik, amely azt újrahasznosító műhelyében dolgozza fel.

Women Engage for a Common Future France

A nők zöld vállalkozói tevékenységének előmozdítása és a régiójuk igazságosabb és fenntarthatóbb átmenet mellett elkötelezett nők ismertségének növelése annak érdekében, hogy több fejlesztési lehetőséghez jussanak.

2011 óta a WECF France a Femmes Rurales hálózaton keresztül támogatja a Haute-Savoie vidéki területein és általában a szomszédos megyékben vállalkozásokat alapító nőket. A megye vonzereje és földrajzi adottságai miatt jelentős nyomás nehezedik a földterületekre, ami még sürgetőbbé teszi a földterületek megőrzését. A WECF France mintegy száz vállalkozónővel végzett vizsgálatokat, és megállapította, hogy a vállalkozónők nem ismerik el és nem támogatják tevékenységüket, elszigeteltek, és nehezen férnek hozzá a vállalkozást támogató szolgáltatásokhoz. Ezek a problémák, valamint az a tény, hogy tevékenységük néha rosszul fizetett, azt jelenti, hogy ezek a nők anyagilag függnek. Mégis nélkülözhetetlenek a területükön az igazságosabb és fenntarthatóbb átmenethez, mivel ők az innovatív megoldások és fenntartható alternatívák hordozói. A franciaországi WECF által kezdeményezett Femmes Rurales hálózat célja a nők zöld vállalkozói tevékenységének előmozdítása, valamint ezen elkötelezett nők ismertségének növelése, hogy ezáltal több fejlesztési lehetőséghez jussanak. Az egyesület 2025-ben meg kívánja erősíteni a hálózat irányítását egy több partnerre kiterjedő támogató szolgáltatás kialakításával, ezen inspiráló nők karrierútjainak kiemelésével és az irányítási eszközök digitalizálásával. Emellett a Women & Biodiversity díj 3 díjazottnak nyújt majd támogatást, hogy felgyorsítsák vállalkozásuk fejlődését.

Objectif France Inde

A nők kapacitásainak és önállóságának megerősítése a mezőgazdasági ágazatban, hogy pénzügyi függetlenségüket és élelmezésbiztonságukat biztosítsák.

Tamil Nadu állam (Dél-India) vidéki területein az éghajlatváltozás (aszály, talajromlás) és a régió gazdasági elszigeteltsége bizonytalan helyzetbe hozza a lakosságot, különösen a nőket, akik alacsonyan képzettek és nemük alapján hátrányos megkülönböztetésben részesülnek. Az Objectif France-Inde (OFI) egyesület partnerével, a Gramium civil szervezettel, amely a lehető legközelebb dolgozik a közösség igényeihez, támogatja a szegénységi küszöb alatt élő nők önsegítő csoportjainak (JLG: Joint Liability Groups) létrehozását. E projekt révén az OFI és a Gramium a régió női gazdálkodóinak kapacitását és önállóságát fejleszti, hogy az államilag támogatott mikrohitelek megszerzésével biztosítsa pénzügyi függetlenségüket, valamint személyes és társadalmi emancipációjukat és élelmezésbiztonságukat. A SEVAI nem kormányzati szervezettel már megvalósított projekt egy több mint 20 éve futó, a vidéki lakosságot segítő program megismétlése (175 000 nő került ki a szegénységből).

Rejoué

A foglalkoztatástól távol álló nők társadalmi-szakmai integrációjának elősegítése a játékújrahasznosító szakmákban való képzésük révén.

A Rejoué egy 2010-ben létrehozott használt játékok integrációs és felértékelési projektje, amely a Vitry-sur-Seine-i (94) műhelyében végzett játék-újrahasznosítási tevékenységek és a játékok szolidáris áron történő viszonteladása révén biztosítja a foglalkoztatástól távol álló emberek - akiknek több mint 60%-a nő - integrációját, a párizsi régióban két üzletben, magánszemélyek és gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára. 2022. január 1-je óta alkalmazzák az AGEC-törvényt (a körforgásos gazdaságért a hulladékok ellen), amely a játékokra vonatkozó ERP (kiterjesztett gyártói felelősségvállalás) ágazat létrehozását írja elő. Ez az új ágazat elsősorban a játékok újrafelhasználásának, az új gyűjtési csatornáknak és az újrahasznosításnak a fejlesztését célozza. E törvénnyel összhangban és az ágazat kihívásainak való jobb megfelelés érdekében a Rejoué a raktározási kapacitások és a logisztikai készségek megerősítésével, valamint az értékesítés fejlesztésével kíván léptékváltást végrehajtani. Ezek a fejlesztések az integrációban részt vevő munkavállalók javát szolgálják, hogy jobb foglalkoztathatóságot és pénzügyi önállóságot biztosítsanak számukra. A következő 3 évre vonatkozó cselekvési terve a digitális és logisztikai szakmák felfedezésének integrálásából áll az integrációs telephely tevékenységeibe, de a munkavállalók útjának biztosításából is, köszönhetően a műhely fenntartható létrehozásának, amely optimalizálja a több játék összegyűjtésére és továbbértékesítésére irányuló tevékenységet.

Univers-Sel

Női sótermelők képzése a környezetbarátabb, napenergiával történő sótermesztésről.

Bissau-Guineában a sót előállító asszonyok a sós földet lekaparják, majd vízzel megszűrve "sólét", azaz sóval telített vizet nyernek, amelyet aztán mangrovefából készült tűzön forralnak fel, hogy a sót kitermeljék. Ez a folyamat rengeteg fát emészt fel, és hatalmas erdőirtás forrása: 1 tonna só előállításához 3 tonna fa szükséges. Ez a technika a nők egészségére is káros, akik egész nap belélegzik a füstöt. Erre válaszul az Univers-Sel egyesület a helyi termelőkkel és a guérande-i sótermelőkkel együttműködve egy környezetbarátabb termelési technikát fejlesztett ki: a napenergiával történő sótermesztést. A sóoldatot műanyag ponyvákra öntik, és a szél és a nap hatására a víz elpárolog, a só pedig kikristályosodik. Az Univers-Sel 2016 óta alkalmazza ezt a technikát Bissau-Guineában, az Oio régióban. Az alapítvány által támogatott első két, egyenként 3 éves szakasz során 38 falu 48 női termelőjét képezték ki a napenergiával történő sótermelésre, és 1500 nőnek adták át tudásukat. Ez a projekt 2019-ben elnyerte a WECF Gender and Climate Solutions díját. Az Univers-Sel ebben az új, 3 éves szakaszban (2023-2025) azt reméli, hogy a már kiképzett női termelőknek mélyebb támogatást tud nyújtani, a technikát más falvakban is elterjeszti, megerősíti a ponyvás értékesítési hálózatot és fejleszti a só forgalmazását.

A "Nők & Környezet" Jótékonysági program által 2024-ben támogatott projektek.

Fedezze fel az Ön támogatásának köszönhetően megvalósított akciókat.

Association Humanitaire pour l’Afrique

Napkollektoros ponyvák használatával 40 női sótermelőt képeznek ki a környezettudatosabb termelési gyakorlatra.

  • 40 női sótermelőt támogattak abban, hogy változtassanak gyakorlatukon,
  • 3 falu vett részt a projektben.
Megnézem a weboldalukat

Agronomes et Vétérinaires Sans Frontières

Az őslakos nők és kistermelők vezetői készségeinek megerősítése, és ezáltal politikai érdekérvényesítés a Páramos védelmében: a magasan fekvő, a termelés szempontjából létfontosságú ökológiai funkciókkal rendelkező területek.

  • 41 őslakos nő képzése a Dolores Cacuango iskolában,
  • 6 bennszülött nőt toboroztak az iskolán belüli műhelyek vezetésére,
  • 500 000 ember részesült a Páramos védelmét célzó intézkedésekből.
Megnézem a weboldalukat

CARE France

A női kávétermelők segítése a környezetbarátabb gyakorlatok kialakításában és vezető szerepük megerősítésében.

  • 280 kávétermelő nő felkészítése 1 éven keresztül a RAJA-Danièle Marcovici Alapítvány támogatásával,
  • a laoszi kávé jobb elismerése a nemzeti és nemzetközi piacokon.
Megnézem a weboldalukat

Chaussettes Solidaires

Ruhatervezési workshopok szervezése hátrányos helyzetű nők számára újrahasznosított zoknik felhasználásával, vállalkozások és iskolák részvételével zajló rendezvények keretében.

  • 26 gyakornok 2 x 6 hónapos képzése,
  • a gyakornokok 80%-a a tanfolyam végén munkahelyet, határozott idejű szerződést, állandó szerződést talált, vagy folytatta tanulmányait,
  • a képzés során mintegy 260 ruhadarabot javítottak meg a tanulók.
Megnézem a weboldalukat

Electriciens sans frontières

A női vállalkozók függetlenségének előmozdítása egy új jövedelemtermelő tevékenység kifejlesztése révén: napelemes vízszivattyúrendszer értékesítése mezőgazdasági termelők számára.

  • 20 női vállalkozót képeztek ki a napelemes szivattyúrendszerek értékesítésére,
  • 5 női gazdálkodó részesült az új öntözőrendszerek előnyeiből.
Megnézem a weboldalukat

GreenNKool

A női szervezetek részvételének javítása a környezetvédelemben a nemi alapú erőszak elleni küzdelem mellett.

  • 10 civil társadalmi szervezetet támogattak,
  • 300 nőt és lányt érintett a projekt a 10 civil társadalmi szervezet kedvezményezettjeként.
Megnézem a weboldalukat

Habitat-Cité

A vidéki családok élelmezésbiztonságának előmozdítása azáltal, hogy a nők számára lehetővé tették saját gyümölcsfákból és cserjékből álló ehető erdő létrehozását.

  • 4 nőt kifejezetten az agro-ökológia területén képeztek ki, és mintegy 15 nőt támogattak abban, hogy saját ehető erdőt hozzanak létre,
  • 30 lányt tájékoztattak a nemekkel és az éghajlattal kapcsolatos kérdésekről.
Megnézem a weboldalukat

Inti Energies Solidaires

A nők éghajlatváltozással szembeni ellenálló képességének javítása azáltal, hogy gyakorlatias, környezettudatos megoldásokat kínálunk számukra jövedelemtermelő tevékenységeikhez.

  • 4 csoport, azaz 100 nő kapott támogatást jövedelemtermelő tevékenységük optimalizálásához,
  • 400 nő kapott környezetbarát tűzhelyet.
Megnézem a weboldalukat

La Voûte Nubienne

Tárolóhelyiségek építése núbiai boltozatokkal, egy ősi technikával, amely kizárólag helyben rendelkezésre álló anyagokat használ, és lehetővé teszi tisztességes, megfizethető és ellenálló házak építését a Száhel-övezetben a hagyma- és mogyoróhagyma-termesztő nők számára.

  • 1 raktárépület épütl núbiai boltozatok felhasználásával, amely mintegy 30 nő javát szolgálja,
  • 13 női vezető kapott támogatást az érdekérvényesítéshez, 12 női csoportot mozgósítva és több mint 30 nőt bevonva.
Megnézem a weboldalukat

Objectif France-Inde

A nők kapacitásainak és önállóságának megerősítése a mezőgazdasági ágazatban, hogy biztosítsák pénzügyi függetlenségüket és élelmezésbiztonságukat.

  • 200 önsegítő csoportot hoztak létre a Karur körzetben, 1200 nőt képviselve,
  • 300 meglévő önsegítő csoportot támogattak fejlődésükben a Karur körzetben, 1800 nőt képviselve,
  • 80-120 illemhelyet újítottak fel 9 vidéki faluban, mintegy 500 ember javára,
  • 1000 iskolás lányt tájékoztattak a higiéniai és egészségügyi kérdésekről.
Megnézem a weboldalukat

Rejoué

A foglalkoztatásból kimaradt nők társadalmi és szakmai integrációjának elősegítése a játékok újrahasznosítására irányuló képzéssel.

  • 39 nőt foglalkoztattak integrációs programokban,
  • 60%-uk talált tartós munkát vagy képesítést adó képzést a kihelyezés után,
  • 41 tonna játék újrahasznosítása.
Megnézem a weboldalukat

Univers-Sel

Női sótermelők képzése a környezetbarátabb, napenergiával történő sótermesztésről.

  • 400 női sótermelő részesült a projektből,
  • A napelemes technológiának köszönhetően 97 tonna fát sikerült megtakarítani, az üvegházhatású gázok kibocsátása pedig 189 tonna CO2-egyenértékkel csökkent.
Megnézem a weboldalukat